[OFERTA] Izabela Połońska

Izabela-PolonskaWszechstronna wokalistka, kameralistka. Z powodzeniem śpiewa w różnych stylach od klasyki po piosenkę aktorską i jazz.

Absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej (ukończyła wydział wokalno-aktorski) i wrocławskiej Akademii Muzycznej (Mistrzowskie Studia Podyplomowe) ,gdzie studiowała pod okiem wybitnego niemieckiego pedagoga z Niemiec prof. Christiana Ellsnera. Swoje umiejętności doskonaliła między innymi na kursach mistrzowskich w Monaco u maestry Teresy Żylis-Gara, Toma Karuse i Ingrid Kremling w Hamburgu. W latach 2003 – 2009 koncertowała w Europie: Francji, Belgii, Austrii, Hiszpanii w Niemczech i we Włoszech.

Od lutego 2010 roku Izabela z sukcesami pracuje ze studentami współpracując z Katedrą Kameralistyki w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. W listopadzie 2012 roku w wyniku wyborów została członkiem Zarządu Łódzkiego Oddziału Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków (SPAM).

W jej dorobku artystycznym szczególne miejsce zajmowała współpraca ( jeszcze podczas studiów )z łódzkim kompozytorem i pianistą Piotrem Hertlem, co zaowocowało szeregiem wspólnych występów w kategorii piosenki aktorskiej zarejestrowanych przez Polskie Radio i TVP. Po śmierci kompozytora wraz z jego rodziną i zaprzyjaźnionymi artystami aktywnie włączyła się do projektu „Zielony Pejzaż- piosenki Piotra Hertla ” (płyta DVD wydana przez firmę HotPot), a następnie „Gwiazda dla Piotra Hertla”. Wspólnie z STS-em „Pstrąg” udało się artystom i rodzinie zmarłego kompozytora doprowadzić w dniu 18 maja 2012 roku do odsłonięcia Gwiazdy Piotra Hertla w Alei Sław na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Izabela ma również na swym koncie występy w legendarnej Piwnicy Artystycznej Kurylewiczów w Warszawie. Zaproszona przez rodzinę kompozytora Andrzeja Kurylewicza wykonywała tam wraz z pianistką Aleksandrą Nawe pieśni i piosenki z repertuaru słynnej Wandy Warskiej do muzyki Andrzeja Kurylewicza.

Projekt „Jazzowe Kolory Miłości”, który powstał na zamówienie XIV Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski w 2013 r. spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności i do dziś jest grany z wielkim powodzeniem. Współtwórcą tego projektu jest Witold Janiak – pianista i kompozytor jazzowy. Izabeli i Witoldowi towarzyszy Jacek Delong- wybitny polski saksofonista mający na swym koncie występy ze wszystkimi damami Polskiego Jazzu.

Obok wymienionych powyżej programów wokalistka proponuje również recitale piosenki francuskiej i polskiej piosenki aktorskiej. Oto koszty poszczególnych programów z konferansjerką:

„Piosenka jest dobra na wszystko” ( piosenka aktorska) z towarzyszeniem fort. Aleksandry Nave – fortepian

„Piosenka francuska” (m .in. rep. Edith Piaf), program fabularyzowany z pianistą

„Jazzowe kolory miłości” z tow. Witolda Janiaka-fort. i Jacka Delonga – saksofony, klarnet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *