O firmie

Agencja Artystyczna CODA powstała pod koniec 2008 roku. Pierwszym sukcesem, a zarazem pierwszym przedsięwzięciem naszej agencji była organizacja koncertu sylwestrowego „Soprany w pałacu” w Sali Lustrzanej Pałacu Poznańskich, przy współpracy z Muzeum Historii Miasta Łodzi. W koncercie udział wzięły solistki łódzkiej i warszawskiej sceny muzycznej: Jolanta Bobras, Anna Kutkowska-Kass i Mieczysława Andrzejak oraz zespół instrumentalny pod muzycznym kierownictwem Adama Manijaka w składzie: Maja Tomaszewska Klimek – skrzypce, Robert Stefański – klarnet, Robert Fender – wiolonczela, Adam Manijak – fortepian i aranżacje. Pożegnanie Starego Roku przez trzy piękne soprany, w koncercie nawiązującym swoją formułą do słynnych „koncertów trzech tenorów”, przyjęte zostało tak przychylnie, że program pod hasłem”Koncert Trzech Sopranów” realizowany jest z powodzeniem do dzisiaj w różnych placówkach kulturalnych kraju oraz podczas eventów.

W roku 2009, we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, przygotowaliśmy kilka koncertów okolicznościowych i karnawałowych, prezentowanych w różnych miastach Wielkopolski oraz dwa recitale fortepianowe z udziałem wybitnych, światowej sławy pianistów- Cypriena Katsarisa i Aleksandra Korsantii na XXVIII Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Antoninie „Chopin w barwach jesieni”.

Rok zamknął się dwoma galowymi koncertami sylwestrowymi p.t. „Wiedeńskie nastroje” , prezentowanymi na gościnnej estradzie Filharmonii Łódzkiej z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej ( Anny Kutkowskiej-Kass, Jolanty Bobras i Krzysztofa Marciniaka) oraz sekstetu utytułowanych muzyków, pracowników naukowych Akademii Muzycznej w Łodzi, pod muzycznym kierownictwem Adama Manijaka

W roku 2010 grono artystów- solistów, którzy chcą występować pod auspicjami CODY znacznie się poszerzyło. Agencja pozyskała również do współpracy dwie formacje: SILESIAN PIANO DUO , które tworzą Agata Hołdyk i Aleksandra Hałat oraz swingujący ensamble p. n. WHITE BOAT ORCHESTRA prowadzony przez pierwszego bębnistę Orkiestry Symfonicznej FŁ, Tomasza Wrocławskiego.

Poza organizacją koncertów eventowych i filharmonicznych, wśród których największym zainteresowaniem cieszył się w r. 2010 program „CHOPIN W DWÓCH KOLORACH” z udziałem śpiewaczek :Jolanty Bobras -sopran, Jolanty Gzelli i Danuty Nowak-Połczyńskiej (mezzosoprany) oraz pianisty Marka Pająka, ponownie włączyliśmy się w nurt Chopinowskiego Festiwalu w Antoninie. I tym razem udało się sprowadzić na jesienny festiwal wybitnych, z „najwyższej półki” pianistów: Alekxandra Gavryluka i Chinkę z Tajwanu, która wkrótce potem została finalistką XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie, Ching Yun-Hu.

Na zakończenie roku 2010, przygotowaliśmy na zlecenie firmy „Artefakt” program sylwestrowy „Parada gwiazd pod niebem stolic świata” prezentowany na scenie Filharmonii Łódzkiej z udziałem dziewięciu solistów i zespołu p. k. Przemysława Rogali (fortepian) i Tomasza Wrocławskiego (perkusja).

Rok 2011 jest kontynuacją wcześniejszych założeń. Nasi artyści brali udział w rocznicowych koncertach Chopinowskich i Lisztowskich, uświetniali festiwale, m.in. Wędrowny Festiwal FŁ „KOLORY POLSKI”, grali w filharmoniach.

Skupiamy grono muzyków, przede wszystkim działających w obszarach muzyki klasycznej, ale na tyle wszechstronnych, że mogą występować w programach o charakterze popularnym. Powstał m. in. nowy, barwny program operetkowo-rozrywkowy zat. „ Gdzie mieszka miłość” , którego wykonawcami są: pianista Marek Pająk oraz soliści Teatru Wielkiego w Łodzi, sopran Jolanta Bobras i tenor Wojciech Strzelecki, finalista programu TVP „X-Factor”, śpiewający równie dobrze w stylu belcanto, co w stylu pop. W najbliższym czasie wykonamy koncert dla Regionalnej Izby Budowlanej w Łodzi, przygotowujemy też dwa galowe koncerty sylwestrowe- dla Filharmonii Łódzkiej ( „Sylwester na pokładzie”) , dla CKiS w Kaliszu („Przeboje świata”) oraz muzyczną oprawę balu w Pałacu Radziwiłłów w Antoninie. Podczas XXX Międzynarodowego Festiwalu „Chopin w barwach jesieni” , 16 września zorganizowaliśmy recital Konstantina Scherbakova, wybitnego pianisty rosyjskiego, na stałe mieszkajacego w Szwajcarii.

Zachęcamy do współpracy wykonawców różnego rodzaju – zarówno solistów, jaki i zespoły – prezentujących różne gatunki muzyczne oraz kluby, sale koncertowe, teatry i filharmonie w celu ciągłego powiększania naszej oferty programowej.